Blow Off Valve and Kit for Mini Cooper S and Peugeot Turbo

Artikelnummer:
FMDVR56A
€ 302,05
Incl. 21% BTW
  • Gratis verzending vanaf 100 euro in NL / BE / DE

  • Professioneel advies

  • Fysieke 1000 m2 showroom

Forge Motorsport kent een rijke geschiedenis binnen de auto-industrie. Dit Britse merk produceerd intercoolers, brandstoftanks, dump valves en inductiekits. Alle Forge-producten worden in hun eigen fabriek geproduceerd.

Productinformatie

Deze Blow Off valve is voor de Peugeot / BMW Mini 1.6 Turbo motoren, zoals te vinden in de Peugeot 207/307/308 GT Turbo en BMW Mini Cooper S Turbo voorzien van de N14 motoren,

Mini R56 Cooper S 1598ccm 174HP 128KW

Mini R56 John Cooper Works 1598ccm 211HP 155KW

Mini R57 Cooper S 1598ccm 174pk 128KW

Mini R57 John Cooper Works 1598ccm 211pk 155KW

Mini Clubman R55 Cooper S 1598ccm 174pk 128KW

Mini Clubman R55 John Cooper Works 1598ccm 192pk 141KW

Mini Clubman R55 John Cooper Works 1 598ccm 211HP 155KW

Deze klep wordt aanbevolen voor elk voertuig waarbij de vuldruk is verhoogd door een ECU-software-upgrade en voor ongewijzigde voertuigen die in warmere klimaten werken, als oplossing voor de vele storingen die zijn opgetreden.

De meest voorkomende klacht over de OEM-magneetklep is een gespleten membraan waardoor de klep niet volledig of helemaal niet kan worden geopend. Dit resulteert niet altijd in een motorstoringslampje, omdat de klep nog steeds kan worden opengeblazen door de vuldruk. We hebben veel kleppen met dit probleem gezien. Het andere probleem is dat de membraanborgring is gemaakt van zeer dun plastic dat bros wordt bij warmtecycli en uiteindelijk kapot gaat. Dit voorkomt dat het membraan dicht gaat zitten met dezelfde problemen als hierboven genoemd. Deze specifieke storing heeft ook tot gevolg dat de klep uit elkaar valt bij verwijdering uit de turbo, hoewel in extreme gevallen stukjes plastic de turbo kunnen binnendringen en deze kunnen vernietigen. (zie afbeelding hierboven).

Ons alternatief is een volledig ontworpen oplossing die zowel een aanzienlijk verbeterde betrouwbaarheid biedt. Onze klep is op zuiger gebaseerd, zonder membraan dat defect kan raken, en is geheel van aluminium. Het vervangt de originele eenheid door een druk/vacuüm bediende zuigerklep die ook nog steeds de wenselijke OEM ECU-controle over klepbediening behoudt. De klep heeft zich al vele jaren bewezen in de VAG-scene. De veer is uitwisselbaar voor verschillende boostniveaus en de solenoïde is plug-and-play met de meegeleverde kabelboom.

Technische specificaties

Technische specificaties
Merk Forge
Kleur Zilver